Späť

Otvorenie novej sezóny.

Pridané: 30.01.2014 11:34:35

30 Január 2014

26.1. zahájila Motoršporta aréna Beckert šiestu sezónu obľúbeného autokrosového seriálu na Slovensku Autokros grande Slovakia. Ochutnať autokros prišiel aj ,,dakarák“ Ivan Jakeš, pilotoval jednu z nových GrandDi buggy, ktoré vznikajú v dielni Jána Beckerta, a po prvotných problémoch s nábojom, si jazdu vychutnal zápasením o druhé miesto s Jankom Beckertom,, ktorý si na zadný náhon, prvé dve rozjazdy, len žartovne zvykal. Prvé miesto v divízii H5 GrandDy bugy si s prehľadom odniesol Martin Tót z Paty. V najviac obsadenej divízii H1 (plechové autá do1600cm3 predný náhon) sa na debni o prvé priečky podelili bratia Miro a Vlado Valovci. V H2 (plechové autá nad 1600cm3, predný náhon) i napriek problémom Stana Korytára v prvej rozjazde doslova udržať auto na trati, vystúpil na stupienok najvyšší, nasledoval ho Michal Tót a nováčik Juraj Dzurec. Azda najzaujímavejšie to bolo v ,,štvorkolkách“, kde mal odvahu sa na štart postaviť proti trom rozzúreným Corollám Alex Štefuca na celkom sériovej Audine. Rozdiel 200 koní sa prejavil hlavne na rovinkách. A tak si Alex počkal na poruchu corolly Marcela Dleska, ktorý sa celý deň naháňal s Miňom Beckertom. Miňo napokon vyhral, Janko Šebo obsadil druhú priečku a Alex si odniesol pohár za zaslúžené tretie miesto. Medzi juniormi to vrelo hlavne medzi tromi jazdcami. Počas každej rozjazdy sa poradie premiešalo práve medzi nimi. Nakoniec skončil na prvom mieste Riško Tóth, na druhom Andrej Turanský a tretia Lucia Kasalová. Novinkou sa stala divízia H8 (sériové plechové autá). Hodnotení v nej boli síce len traja oficiálny jazdci Stano Korytár, rally jazdec Milan Greguška a nováčik Bohuslav Drevený, v takom poradí aj skončili. No patrilo medzi nich aj dvadsať jazdcov, ktorí možnosť zajazdiť si priamo v pretekoch AGS, dostali formou darčekovej poukážky. Do ďalších pretekov má pribudnúť ďalších 7 áut, ktorých úprava spočíva len v tom, že sa do nich navarí ochranný rám a športové minimálne trojbodové pásy. Jazdci si pochvaľovali trať. Našťastie na víkend zamrzla, takže sa nemuseli brodiť blatom. Horšie to bolo v depe, kde čaj bez rumu zamrzol v priebehu pár minút. Muselo sa teda ,,riediť“. A to sa odzrkadlilo aj na pár činovníkoch.